אפיון מערכות תוכנה. מהו אפיון? מדוע חשוב לבחור בחברה בה צוות האפיון מצטיין לפחות, ואם לא יותר, מצוות הפיתוח? מדוע האפיון הוא שורש כל פיתוח התוכנה? נסקור את התשובות לכל השאלות הללו בקצרה, במטרה לעשות סדר בדברים. ולבסוף, נטווה ביחד אתכם את הדרך לאפיון מערכות תוכנה מתקדם ביותר, אשר מתעלה על כל מתחרה בשוק, ודואג לכך שהתוכנה שלכם תספק את האיכות לה ציפיתם – ויותר מכך!

מהו אפיון מערכות תוכנה?

האפיון הוא מסמך דרישות למוצר התוכנה – מהלקוח לחברת הפיתוח. במסמך מגולמות דרישות הלקוח, והן מתורגמות למונחים הייטקיסטיים על ידי צוות מאפיינים. המונחים הללו מגובשים למסמך פנימי של חברת הפיתוח שנקרא “מסמך אפיון”. המסמך, אשר מכיל פרקים ותתי פרקים, נוגע בדרישות שונות החל מהממשק הוובי (WEB): חלונות, כפתורי מסך וצבעי מסך רצויים, ועד לליבה של המערכת: מבנה תוצר הפיתוח – קובץ ה XML ואופן העבודה של גליון ה SQL. גם אם מדובר בלקוח שאינו מבין בעולם ההייטק, וגם איש המחשבים שלו בעל הבנה בתחומים אחרים – המאפיינים ידעו לתרגם כל דרישה שלו ולרשום אותה במסמך האפיון כך שהמפתחים ובודקי התוכנה ידעו לממש זאת הלכה למעשה.

 

לפגישת ייעוץ והצעת מחיר

מדוע חשוב לבחור בחברה עם אנשי אפיון מן המעלה הראשונה?

רק חברה המעסיקה מאפיינים מנוסים ומקצועיים תוכל לערוב למימוש דרישות הלקוח. בחברה בה צוות האפיון לא ירד לסוף דעתו של הלקוח, ייווצר טלפון שבור שיתבטא בפיתוח לקוי ובבדיקות שאינן מספיקות – מה שיוביל למוצר שאינו מספק במקרה הטוב, ושונה לחלוטין ממה שהזמין הלקוח במקרה הרע. במידה מסוימת, כפי שלא כל אדם יכול להיות צייר או נגן – רק אומנים יכולים, כך גם לא כל חברת פיתוח יכולה להצדיק את קיומה ללא צוות אפיון מדויק וממוקד.

מדוע אפיון מערכות תוכנה הוא שורש כל עולם הפיתוח?

הסיבה לכך נעוצה בעובדה כי האפיון מכיל את מסמך הדרישות לפיתוח, וללא מסמך דרישות שכזה תהליכים לא יכולים להתבצע כפי שהם אמורים. הדבר דומה ללקוח שיש לו אתר אינטרנט שמנוהל על ידי אדם אחד. ניסוח דרישה לשינוי באתר כמו “תזין בבקשה את הטקסט הבא” לא יכולה לקבל מענה שכן המתכנת לא יודע אם הוא צריך למחוק את הטקסט הקודם או להוסיף אותו אחריו. לעומת זאת, משפט כמו “מחק את הטקסט הקודם והוסף את זה במקום” הוא משפט מאופיין יותר שכתוצאה ממנו ייתכן ביצוע מדויק. ברמה זו נחשב האפיון כשורש לעולם הפיתוח, שכן בלעדיו לא ייתכן פיתוח מדויק לפי דרישת הלקוח.

בחברת “אפליקציה” תמצאו מענה לכל הפרויקטים שלכם

רק בחברת “אפליקציה” יעמוד לרשותכם צוות אפיון בעל קשרי לקוח מעל ומעבר שיוכל להבין, להפנים ולתרגם את הדרישות לצוותי הבדיקות והפיתוח- במלואן. 

בחברת “אפליקציה” עשרות עד מאות לקוחות מרוצים אשר מעידים כי צוות האפיון שירותי, נגיש ועונה על כל צרכי הלקוח.